TunezjaWakacje.com :: KONTAKT :: REKLAMA ::
Wakacje w Tunezji - profesjonalny serwis turystyczny


Wakacje Supermarket
iqoption.pl - bonus demo opcje binary

iqoption .pl - program partnerski

  • Artykuł
  • Pogoda
  • Mapa
  • Zdjęcia
  • Filmy

Pogoda w Tunezji w maju - temperatury maj Tunezja

Tunezja to bardzo piękny i ciekawy kraj, zarówno pod względem historycznym jak i geograficznym. Znajdziemy tam bowiem zarówno ciepłe morze, gorące plaże, góry, a także bezkresną pustynię, która zachwyca wszystkich turystów. Klimat tam występujący jest stosunkowo łagodny, zatem właściwie każda pora roku jest odpowiednia na odwiedzenie tego pięknego zakątka świata. Oczywiście najczęściej turyści preferują na wczasy miesiące ciepłe, kiedy można korzystać z plażowania i kąpieli słonecznych. Właśnie maj jest takim pierwszym miesiącem wiosennym, kiedy to zaczyna się w Tunezji sezon plażowania.

Pogoda w Tunezji w maju- temperatury maj Tunezja

Temperatury, które występują w Tunezji w maju, pozwalają na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Co roku jest to widoczne bardzo wyraźnie i to nie tylko ze względu na pogodę ale przede wszystkim ze względu na coraz większą liczbę turystów, które ściągają do Tunezji ze wszystkich stron świata. W maju możemy spodziewać się temperatur, które dochodzą już nawet do 28' C, ale uzależnione jest to także od regionu, w który się wybieramy. Na północy może być trochę chłodniej, a im bliżej Sahary, jeszcze cieplej. Jeżeli wybieramy się na południe to musimy być też przygotowani na silny wiatr z nad Sahary, który wówczas wieje coraz silniej. Choć temperatury powietrza w maju pozwalają już na opalanie, to jednak nie wszystkich regionach woda w morzu jest wystarczająco ciepła na kąpiele.

Pogoda w Tunezji w maju- co robić będąc w Tunezji w maju?

Coraz mocniejsze słońce i wysoka temperatura powietrza sprawiają, że można wylegiwać się na plażach, a często nawet kąpać w morzu. Ponadto temperatury nie są jeszcze zbyt męczące, zatem można zwiedzać i poznawać ten ciekawy historycznie kraj. Można też wybrać się na wycieczkę po Saharze, która o tej porze roku będzie jeszcze całkiem przyjemna, gdyż nie będą odstraszać wysokie upały, które w porze letniej dochodzą nawet do 50' C. Spacerujmy też uliczkami tunezyjskich miast i miasteczek, korzystajmy z miejscowych specjałów i delektujmy się nimi, a także wspaniałą i bujną przyrodą, która o tej porze roku jest właśnie najpiękniejsza.

Autor: Lidia Gołąbek

Wszystkie prawa do strony TunezjaWakacje.com i artykułów zastrzeżone - Tunezja Wakacje
Wszelkie prawa do artykułu należą do serwisu TunezjaWakacje.com

Mapa Hiszpanii

Zródło: Wikimedia - licencja GNU

200 złotych na wakacje


Uwaga: Dołożyliśmy wszelkich starań aby prezentowane dane były wiarygodne, w żadnym jednak wypadku
serwis nie jest odpowiedzialny za dokładność i kompletność publikowanych danych.

Projekt strony i wykonanie - CreSEO